Zoologická zahrada - Safari, Dvůr Králové nad Labem Barokní zámek Kuks Ratibořický zámek Krkonoše - Sněka Teplicko-adršpašské skály Penzion Doctor česky Deutsch English
Penzion Doctor Sněžka Skalní město Adršpach
Zámek Kuks, ZOO Safari Dvůr Králové, Zámek Ratibořice
Penzion Doctor (IČO: 47462981)
MUDr. Lubomír Jadrný
544 42 Choustníkovo Hradiště 13
tel. - recepce: 776 337 057
tel. - majitel: 777 832 523
e-mail: pensiondoctor@centrum.cz

Tipy na výlety v okolí
Blízké okolí penzionu nabízí rozsáhlé lesy k provozování pěší turistiky, houbaření či sběru lesních plodů. Poblíž je možné i rybařit (nutná povolenka).
Cyklisté zde mají nepřeberné možnosti, mj. páteřní cyklostezku Hradec Králové – Kuks – Dvůr Králové n. L. (součást evropské cyklostezky č. 2 Labská stezka vedoucí z Hamburku k prameni Labe).
V letním období potěší přírodní koupání ve 2 km vzdálených Vlčkovicích nebo moderní koupaliště ve Dvoře Králové n. L., v zimě se nabízí lyžování na běžkách i sjezdovkách (několik skiareálů ve vzdálenosti od 12 do 35 km – např. Zvičina, Janské Lázně, Pec pod Sněžkou).


do 10 km
Milovníci kultury a historie jistě nevynechají návštěvu barokního skvostu – hospitálu Kuks s Braunovými sochami neřestí a ctností, a lesního Betlému. Příjemný den lze strávit i v ZOO ve Dvoře Králové nad Labem. Ve městě se nachází rovněž Galerie minerálů. U Jaroměře byste neměli vynechat prohlídku tereziánské pevnosti Josefov.


do 25 km
Kousek za Dvorem Králové n. L. se nachází pohádková přehrada Les Království, nejvyšší podkrkonošský vrchol Zvičina nebo přírodní památka Čertovy hrady.
Daleko není ani do České Skalice, kde kromě muzea Boženy Němcové můžete navštívit Babiččino údolí (Staré Bělidlo, Viktorčin splav, ratibořický zámek), nebo si udělat výlet k vodní nádrži Rozkoš.
Za návštěvu stojí také Náchod (zámek, pivovar Primátor) s přilehlým vrchem Dobrošov, kde se kromě rozhledny s restaurací nachází několik bunkrů (např. Dobrošov nebo Březinka) s možností prohlídky. Zájemci o válečné opevnění mohou navštívit i dělostřeleckou tvrz Stachelberg u Trutnova.
V nedalekém Červeném Kostelci se každý srpen pořádá Mezinárodní folklorní festival. Z Nového Města nad Metují, kde se můžete zastavit na zámku, vede krásný okruh podél řeky do údolí Pekla (Jurkovičova architektura – Bartoňova útulna). V Hronově se nachází rodný dům a muzeum Aloise Jiráska, v Malých Svatoňovicích zase rodný dům a muzeum bratří Čapků, odkud můžete vyrazit na rozhlednu Žaltman. V Hořicích se nachází sochařská škola; v Miletíně si zájemci mohou zkusit sami vyrobit hořické trubičky.


do 50 km
Turisté jistě uvítají rozumnou dostupnost zdejších přírodních klenotů – Krkonoš, Adršpašsko-teplických skal, Broumovských a Polických stěn (Ostaš, Hvězda, Ruprechtický špičák, Kamenná brána) či stolových hor (Bor, Hejšovina, Bludné skály) v polském pohraničí.
Třebechovice pod Orebem se proslavily zejména díky vyřezávanému pohyblivému betlému.
Koho láká zavítat i kousek za hranice, může navštívit pěkné lázeňské městečko Kudowa-Zdrój či poutní místo Wambierzyce.


Další aktivity
Kvalitní a levné ubytování v Podkrkonoší!